Grilovacie uhlie CES 3 kg

Quebracho  je veľmi tvrdé drevo pôvodom z Argentíny alebo Paraguaja.

Uhlie vyrobené z tohto dreva je ideálne  pre dlhé grilovanie v profesionálnych ako aj domácich griloch, pretože výhrevnosť  je po porovnaní s mäkkými drevinami  vyššia a doba horenia  uhlia  je až dvakrát dlhšia.

2-3 týždne
Kód: 8436009860154
11 € 11 € / 1 ks
Kategória: Príslušenstvo
Váha: 3 kg

Quebracho umožňuje prípravu veľkého množstva mäsa, zeleniny, rýb a podobne.

Drevené uhlie vzniká karbonizáciou tvrdého dreva v peciach pri teplotách medzi 400 a 700 °C bez prístupu vzduchu. Tím sa z dreva dostane väčšina vody a zvýši  sa tím výhrevnosť.

Drevené uhlie je rastlinná biomasa, ktorá nekontaminuje životné prostredie a je ekologická.

 

Pre jeho  vlastnosti a kvalitu je práve drevené uhlie najviac  využívané pri grilovaní v profesionálnych podmienkach. Drevené uhlie dodáva pokrmom veľmi špecifické aróma. Veľmi jednoducho sa podpaľuje / tuhý zapaľovač / a má malú iskrivosť.

 

Uhlie  je vhodné pre všetky druhy grilov: foGO!

       

Pre vynikajúcu výhrevnosť a dlhé horenie prichádza k celkovým úsporám nie len pri nákupe uhlia ale aj pri skladovaní.  Na rovnakú dobu horenia potrebujete až o 50-70 % menej uhlia  ako bežného dreveného uhlia a to znamená až 70% úsporu priestoru a menej časté zásobovanie.Charakteristika uhlia: · Popol cca 5 % · Vlhkosť 6-8 % · Výhrevnosť 780 kcal/kg · Hmotnosť balenia 3 kg

Späť do obchodu